SPRU1031S28
부품 번호:
SPRU1031S28
설명:
POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR
가격
1
사양
  • 저항(옴)
    10k
  • 전력(와트)
    0.5W, 1/2W
  • 용인
    ±10%
  • 조정 유형
    Top Adjustment
  • 장착 유형
    Panel Mount
  • 종료 스타일
    PC Pins
  • 부싱 스레드
  • 액추에이터 길이
    0.875" (22.23mm)
  • 액추에이터 유형
    Slotted
  • None
  • 0.125" (3.18mm)
  • Carbon
  • Linear
  • 295°
  • Round - 0.510" Dia (12.95mm)