ATS111SM
Part number:
ATS111SM
manufacturer:
describe:
0011.059200 MHZ Crystal
price
1
specifications
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Load Capacitance
    20pF
  • Size / Dimension
    0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    MHz Crystal
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height - Seated (Max)
    0.169" (4.30mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60 Ohms
  • Frequency
    11.0592 MHz