581L32005CTT
Part number:
581L32005CTT
manufacturer:
describe:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
  • Size / Dimension
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Type
    TCXO
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C
  • Frequency Stability
    ±500ppb
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Current - Supply (Max)
    9.5mA
  • Height - Seated (Max)
    0.079" (2.00mm)
  • Frequency
    20 MHz