580N12802CTT
Part number:
580N12802CTT
manufacturer:
describe:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Stra
  • Package / Case
    8-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Type
    TCXO
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C
  • Frequency Stability
    ±200ppb
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Current - Supply (Max)
    6mA
  • Height - Seated (Max)
    0.079" (2.00mm)
  • Frequency
    12.8 MHz