533N19225ITT
Part number:
533N19225ITT
manufacturer:
describe:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount HCMO
  • Size / Dimension
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±2.5ppm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Current - Supply (Max)
    10mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10µA
  • Height - Seated (Max)
    0.065" (1.65mm)
  • Frequency
    19.2 MHz