532M19210CTT
Part number:
532M19210CTT
manufacturer:
describe:
5.0mm x 3.2mm Surface Mount Clip
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Type
    TCXO
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C
  • Frequency Stability
    ±1ppm
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Current - Supply (Max)
    2mA
  • Height - Seated (Max)
    0.065" (1.65mm)
  • Frequency
    19.2 MHz