526N14425ITR
Part number:
526N14425ITR
manufacturer:
describe:
3.2mm x 2.5mm Surface Mount HCMO
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Type
    TCXO
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±2.5ppm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Current - Supply (Max)
    10mA
  • Height - Seated (Max)
    0.047" (1.20mm)
  • Frequency
    14.4 MHz