525L32005DTR
Part number:
525L32005DTR
manufacturer:
describe:
3.2mm x 2.5mm Surface Mount Clip
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Type
    TCXO
  • Operating Temperature
    -30°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±500ppb
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Current - Supply (Max)
    2.5mA
  • Height - Seated (Max)
    0.047" (1.20mm)
  • Frequency
    32 MHz