520L14420DTR
Part number:
520L14420DTR
manufacturer:
describe:
2.5mm x 2.0mm Surface Mount Clip
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Type
    TCXO
  • Operating Temperature
    -30°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±2ppm
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Current - Supply (Max)
    2mA
  • Height - Seated (Max)
    0.039" (1.00mm)
  • Frequency
    14.4 MHz