516R19215CTR
Part number:
516R19215CTR
manufacturer:
describe:
2.0mm x 1.6mm Surface Mount Clip
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Type
    TCXO
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C
  • Frequency Stability
    ±1.5ppm
  • Voltage - Supply
    3V
  • Current - Supply (Max)
    2mA
  • Height - Seated (Max)
    0.031" (0.80mm)
  • Frequency
    19.2 MHz