516L19210ITR
Part number:
516L19210ITR
manufacturer:
describe:
2.0mm x 1.6mm Surface Mount Clip
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±1ppm
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Current - Supply (Max)
    2mA
  • Height - Seated (Max)
    0.031" (0.80mm)
  • Frequency
    19.2 MHz