435F10011CDT
Part number:
435F10011CDT
manufacturer:
describe:
5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Load Capacitance
    18pF
  • Size / Dimension
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Type
    MHz Crystal
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 70°C
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height - Seated (Max)
    0.043" (1.10mm)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100 Ohms
  • Frequency
    10 MHz